فوژآن اکسوم

شرکت فوژان اکسوم دارای دو گارانتی زیر میباشد: 

گارانتی طلایی : 
 
چنانچه دستگاه درطول مدت گارانتی دچارمشکل غیرقابل رفع شود در3 ماه اول گارانتی دستگاه تعویض و درمدت باقیمانده دستگاه جایگزین ارایه می گردد.
 


گارانتی نقره ای : 
 
چنانچه دستگاه درطول مدت گارانتی دچارمشکل شود در اسرع وقت تعمیر خواهد شد.
 
 
 
 
قطعات مصرفی :
- غلطک های کشنده و حمل کننده کاغذ (Pick Roller) و جدا کننده پلاستیکی کاغذ (Pad Assy) جزو قطعات مصرفی بوده و به مرورزمان بر اثر تماس دایم با کاغذ فرسوده، که با هزینه مشتری تعویض می گردند.
- چنانچه خسارتی به سبب عبور اجسامی غیر از کاغذ همچون سوزن، سوزن منگنه و یا چسب از قسمت ADF به اسکنر وارد آید، هزینه کلیه خسارات وارده به عهده مشتری خواهد بود.
- کنترلرهای SCSI و Firewire که در کامپیوتر نصب شده و همراه با اسکنر تحویل مشتری می شود تا 72 ساعت پس از ارسال یا نصب قابل تعویض بوده و بعد از آن به علت احتمال خرابی کارتها توسط کامپیوتر، امکان تعویض وجود ندارد.
- شیشه محافظ دوربین اسکنر، مصرفی بوده و در صورت خط یا خراش افتادن با هزینه مشتری تعویض میگردد.
- صفحه سفید کالیبراسیون مقابل دوربین، مصرفی میباشد.
- لامپ اسکنرها مصرفی بوده، ولی شرکت فوژان اکسوم لامپ کلیه اسکنرها را طی مدت ضمانت، گارانتی نموده است.
 
احتیاط های لازم هنگام کار با اسکنر:
- اسناد قبل از اسکن باید بطور کامل از گرد و غبار و اجسام متصل به آن (گیره، منگنه، سوزن ته گرد و ...) پاکسازی گردد و از اسکن اسناد کثیف خودداری نمایید.
- به دلیل نوسانات برق، اسکنر میبایست به تثبیت کننده ولتاژ برق یا UPS مجهز و از اتصال سیم زمین (Earth) مطمئن باشید.
- از اسکن کردن اسناد خارج از استاندارد، کثیف، کاربن و یا فیلم اکیدا خودداری فرمایید.
- از گذاشتن مایعات و گازهای حلال در مجاورت اسکنر اجتناب نمایید.
- در صورت گیرکردن کاغذ در سیستم ADF با بازنمودن درب ADF کاغذ را خارج کنید و از کشیدن کاغذ با دست اکیدا خودداری نموده که این امر موجب صدمه به اسکنر می شود.
 
شرایط لغو گارانتی :
- هر گونه استفاده ناصحیح از رابط های برق،USB ، SCSI و Firewire  شامل: جا زدن کابل در حالی که کامپیوتر، آداپتور و اسکنر روشن است، اتصال کوتاه جریان الکتریسیته و یا شکستگی در اثر بی دقتی و وارد آوردن فشار بیش از حد برای جا زدن کابل ها و همچنین برعکس جا زدن رابط Firewire از شرایط لغو گارانتی میباشد.
بنابراین توصیه می شود قبل از روشن کردن دستگاه ابتدا از اتصال صحیح رابط و کابل های آداپتور خصوصا رابط Firewire اطمینان حاصل شود.
- وجود اشیای خارجی مثل سوزن منگنه، کلیپس و غیره در قسمتADF .
- استفاده ناصحیح از اسکنر و روشن گذاشتن مداوم آن درصورت عدم تجهیز محل به سیستم تهویه مطبوع (هر دو تا سه ساعت کار، اسکنر باید به مدت 15 دقیقه خاموش شود).
- اسکن ازفیلم عکاسی و رادیولوژی، میکروفیلم و ورقه های نازک فلزی در قسمت ADF.
- عیوب فنی که در اثر ضربات فیزیکی، شکستگی، آتش سوزی، آب، استفاده غلط، نگهداری اسکنر در مکان مرطوب و نمناک، وجود نوسانات برق، عدم استفاده از UPS یا عدم اتصال (Earth) به زمین بوجود آید.
- برداشته شدن، صدمه ویا پاره شدن بر چسب گارانتی شرکت سازنده و شرکت فوژان اکسوم و یا دستکاری و تعویض قطعات اسکنر توسط افراد غیر مسئول.
- لازم است از سیستم تهویه مطبوع مثل کولرگازی در محیط اسکنر جهت جلوگیری از رطوبت و دمای بیش از حد استفاده شود.
- به علت عدم امکان صدور المثنی، درحفظ و نگهداری کارت ضمانت دقت فرمایید. درصورت مفقود شدن کارت ضمانت، دستگاه فاقد گارانتی می باشد.
- چنانچه شمارشگر اسکنر تعداد اسکن را بیش از اسکن روزانه درج شده در بروشور اسکنر نشان دهد، اسکنر از گارانتی خارج می باشد.
 
مشتری گرامی

- در صورت به اتمام رسیدن مدت گارانتی اسکنر، جهت تمدید و یا گارانتی مجدد با واحد خدمات پس ازفروش شرکت فوژان اکسوم تماس حاصل فرمایید.
 
- اسکنر میبایست پس ازهر 25000 برگ اسکن توسط کارشناسان شرکت فوژان اکسوم سرویس کامل گردد. در غیر اینصورت مسئولیت بروز هرگونه مشکل آتی به عهده خریدار میباشد (سرویس اسکنر با دریافت هزینه بوده و جزو گارانتی نمی باشد).