امنیت اطلاعات و کاغذ خردکن

تا حالا به این موضوع فکر کردید که حفاظت اطلاعات به چه دردی میخوره؟

امنیت اطلاعات یعنی چی؟ به زبان ساده یعنی اجازه ندیم افراد غیر مجاز و بیگانه به اطلاعاتمون دسترسی پیدا کنن، حالا این اطلاعات میتونه به صورت فایل داخل کامپیوتر باشه ، به صورت فلش و هارد و سی دی باشه و در اکثر مواقع میتونه به صورت کاغذ و نوشته باشه. دولت ها ، مراکز نظامی ، شرکت های دولتی و خصوصی ، موسسات مالی ،بیمارستان ها و … مقدار زیادی اطلاعات محرمانه در مورد کارکنان ، مشتریان ، محصولات ، تحقیقات و وضعیت مالی جمع آوری میکنند که اگر این اطلاعات در سطح کلان مثل دولت و مراکز نظامی به دست دشمن بیفته خسارات جبران ناپذیری رو وارد میکنه و در سطح پایین تر مثل شرکت های خصوصی و حتی افراد شخصی اگر اطلاعات محرمانشون به دست رقیب بیفته موجب خسارت مالی و حتی در بعضی مواقع منجر به ورشکستگی هم میشه.

شاید براتون جالب باشه که تاریخچه حفاظت اطلاعات به ژولیوس سزار یونانی برمیگرده که ۵۰ سال قبل از میلاد یک سیستم رمزنگاری مکاتبات ابداع کرده بود تا حتی در صورت قرار گرفتن اطلاعات به دست دشمن خوانده نشه. پس میبینیم که حفاظت اطلاعات اون زمان هم از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده چه برسه به دنیای امروز ما. در این مقاله سعی داریم به شما اهمیت حفاظت اطلاعات رو گوشزد کنیم و شما رو با یک وسیله ی بسیار کاربردی در این زمینه به اسم کاغذ خرد کن آشنا کنیم.

کاغذ خردکن وسیله ایست که اطلاعات محرمانه و اسنادی را که دیگر نیازی به آنها ندارید و نمیخواهید به دست دیگران بیفتد را به راحتی میتواند از بین ببرد با خیالی آسوده، همچنین از کاربردهای دیگر این وسیله میتوان به از بین بردن کاغذهای ضایعاتی در حجم بسیار کمتر اشاره کرد ؛ خصوصا در اداره جات و سازمانها که روزانه حجم بسیار زیادی کاغذ ضایعات ایجاد میشود میتوان با کمک این وسیله حجم کاغذها رو بسیار کم کرد و با سبک کردن آن به راحتی در کیسه زباله جای داد و به راحتی حمل نمود و به زباله دان انداخت.

این دستگاه ها در سه مدل رومیزی (خانگی) ، ایستاده و صنعتی تولید میشه و چند روش امحا و خردکن داره، از پودر کامل کردن کاغذ بگیر تا رشته رشته کردن آن.

دستگاه کاغذ خردن کن اولین بار توسط آقای ابوت آگوستوس لا آمریکایی طراحی شد و خصوصا بعد از جنگ جهانی اول تبدیل به یکس از دستگاه های ضروری و پر کاربرد در ادارات و سازمان ها شد.

در انتها لازمه اشاره کنم به این نکته که در عصر حاضر حفاظت از اطلاعات محرمانه نه تنها یک نیاز اخلاقی و قانونی بلکه یک نیاز تجاری نیز به حساب میاد

admin
آگوست 3, 2018
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.