پرینترچیست و چه کاربردی دارد ؟

امروزه با توجه به پیشرفت علم دستگاه هایی(مثل پرینتر ها) را می بینیم که به راحتی نیازهای انسان را که در زمان های قدیم به سختی برطرف می شد ؛ حل و برطرف می کنند.

پرینتر یکی از همان دستگاه های پیشرفته است که در بسیاری از اداره ها و سازمان ها و مدارس و موسسات وحتی منازل به صورت شخصی استفاده می شود و کار را برای کاربر بسیار راحت تر کرده است .

پرینتر دستگاهی است که در کنار کامپیوتر می توانید آن راداشته باشید و هر صفحه ای که در کامپیوتر شما نمایش داده می شود را می توانید به وسیله این دستگاه بر روی کاغذ چاپ کنید .در واقع چاپ کردن صفحات نمایش در کامپیوتر با توجه به نوع دستگاه می تواند به صورت سیاه و سفید و یا رنگی باشد.

در بازار هم انواع مختلف پرینتر وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم .

اولین شرکتی که دستگاه چاپگر را اختراع کرد یک شرکت ژاپنی به نام اپسون بود که از حرفه ای ترین و بزرگترین شرکت های فناوری مربوط به کار تصویرسازی به شمار می رفت .

پرینترها به چند دسته تقسیم می شوند ؟

در بازار انواع مختلف پرینتر وجود دارد که بسته به نیاز انسان ها از آن می توان آن ها را چند دسته تقسیم کرد :

  1. لیزری
  2. جوهرافشان
  3. ماتریس سوزنی
  4. تماسی و غیرتماسی

هر کدام از این دستگاه ها بسته به نیاز استفاده اشخاص از آن دارای کارایی های متفاوت تری نیز هستند وطراحی آن ها نیز متفاوت است .

قبل از آنکه اقدام به خرید دستگاه چاپگر یا همان پرینتر کنم چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهم ؟

به صورت کلی اگر قراراست خرید محصولی را انجام دهید باید به این موضوع توجه داشته باشید که چه انتظاراتی از محصول خود دارید ؟ ‌این محصول قرار است تا چه حد نیاز شما را برطرف کند؟

انتخاب پرینتر هم به همین راحتی نیست ! شما قبل از خرید برای آنکه پس از دیدن تنوع محصولات گیج نشوید بهتر است یک سری نکات و معیارها را مد نظر  خود قرار دهید برای مثال این مهم است که در ماه قرار است چند صفحه پرینت بگیرید و یا سرعت موتوردستگاه چاپگر شما به صورت صفحه در دقیقه باشد یا حروف در دقیقه و برای هر کدام چقدر است ؟

و اینکه نیاز دارید که حافظه داخلی پرینترشما چقدر باشد ؟

صفحاتی که دستگاه چاپگر اقدام به چاپ آن می کند چه میزان کیفیتی باید داشته باشند و وضوح تصویر در آن چقدرباید باشد ؟

در نتیجه قبل از خرید پرینتر حتما معیارهای خریدتان را در یک برگه بنویسید تا به هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید .

 

admin
سپتامبر 8, 2020