چگونه شارژ کارتریج پرینتر را به راحتی انجام دهم ؟

چگونه شارژ کارتریج پرینتر را به راحتی انجام دهیم ؟

شاید خیلی از شما زمانی که نیازمند شارژ کارتریج پرینتر خود هستید مجبور باشید پرینتر را با خود حمل کرده و به مغازه ای ببرید که این کار را برای شما انجام دهند. اما باید این را بدانید که به راحتی می توانید خودتان این کار را انجام دهید.

نکته ای که وجود دارد این است که در بازار انواع مختلف پرینتر وجود دارد که شارژ هر کدام متناسب با قطعات و نوعی که دارد ممکن است متفاوت باشد پس ما دراینجا سعی می کنیم شارژ کارتریج پرینتری که بیشتر مورد استفاده افراد قرار می گیرند را بیان کنیم.

چگونه شارژ کارتریج برای پرینتر لیزری را انجام دهم ؟

برای این کار لازم است یک تعداد وسیله داشته باشید .

وسایلی که نیاز دارید عبارتند از :

۱-یک جوهرتونر که با کیفیت باشد و از جنس خوبی برخوردار باشد.

۲-یک عدد بطری جوهر

۳-یک عدد دستمال

۴-یک عدد برگه یا هر کاغذی که دم دست خود دارید.

۵-یک عدد ابزار نوک تیز

حال در مرحله اول  نیاز دارید که پیچ کناری تونر را باز کنید . یعنی در ابتدا باید تونر پرینتر را در آورده و پیچ آن را باز کنید .

مرحله دوم که پوشش کناری را برداشتید نوبت آن رسیده است که قسمت درام را بر دارید.

در این قسمت باید درام پرینتر را از قسمت دنده نگه دارید و آن را به بیرون بکشید .

در مرحله سوم برای آنکه چرخنده  PCR جدا شود باید به وسیله همان شئ نوک تیزی که دارید  میله را به سمت راست بکشید و با کمی حرکت به سمت بالا و سپس به سمت چپ چرخنده PCR  جدا می شود .

در مرحله چهارم باید میخ هایی که کنار کارتریج هستند را بیرون بیاورید که بین آن یک فنر وجودارد که باید آن را نیز بیرون بیاورید.

در واقع کارتریج دو بخش دارد یک قسمت ؛ قسمت ضایعات و قسمت دیگر بخش جوهر آن است .که شما باید دراین مرحله تونر را نگه دارید واین دوبخش را از هم جدا کنید .

کاری که باید در این مرحله انجام دهید این است که پیچ های سمت زباله و یا ضایعات را باز کنید و جوهر اضافی را تمیز کنید که به وسیله یک دستمال لطیف می توانید این کار را انجام دهید و دوباره همین بخش را به همان حالت اولیه نصب کنید .

حال نوبت به شارژ کارتریج است که باید قسمت بخش جوهری را باز کنید و روکش سفیدی که بین آن مشاهده می کنید را بیرون بیاورید و بطری که در آن جوهر قرار دارد را بر دارید و تکان دهید وسپس کارتریج خود را شارژ کرده و درپوش مورد نظر را بگذارید و سپس دو بخش زباله و جوهر را دوباره به هم نصب کنید و بعد از آن میخ هایی که باز کردید به همراه درام را در جای اولیه خودش قرار دهید .

به همین راحتی می توانید در منزل خود اقدام به شارژ کارتریج خود کنید .

admin
سپتامبر 9, 2020