کاربرد دو نوع از ماشین های اداری مهم بازار

معرفی پرینتر به عنوان یکی از ماشین های اداری مهم و کاربرد آن :

در این مقاله قصد داریم به مقایسه ماشین های اداری بپردازیم .

پرینتر یکی از همان دستگاه های پیشرفته ای است که در بسیاری از اداره ها و سازمان ها و مدارس و موسسات وحتی منازل به صورت شخصی استفاده می شود و کار را برای کاربر بسیار راحت تر کرده است .

پرینتر دستگاهی است که در کنار کامپیوتر می توانید آن راداشته باشید و هر صفحه ای که در کامپیوتر شما نمایش داده می شود را می توانید به وسیله این دستگاه بر روی کاغذ چاپ کنید .در واقع چاپ کردن صفحات نمایش در کامپیوتر با توجه به نوع پرینتر می تواند به صورت سیاه سفید و یا رنگی باشد.

ما سعی داریم در این مقاله دو نوع مهم پرینتر که در بازار توسط کاربران زیادی تهیه می شوند را معرفی کنیم تا بتوانید در انتخاب آن ها و نحوه استفاده از آن ها مهارت لازم را کسب کنید.

 

 

پرینترجوهرافشان :

این پرینتر یکی از پرکاربردترین پرینترها در بازار است که این پرینتر قدرت آن را دارد که در هر دقیقه ۱۵ برگه را چاپ کند و اما سوال اینجاست که آیا در هر دقیقه امکان چاپ بیشتر نیز وجود دارد ؟ بله!

بعضی از ماشین های اداری یا همان پرینترها هستند که تا ۳۰ عدد برگه رنگی و سیاه سفید را در هر دقیقه چاپ می کنند و این ماشین های اداری با توجه به نوع برگه و وضوح  تصویری که در مانیتور  وجود دارد می تواند برگه با کیفیتی را چاپ کند.

بعضی از پرینترهای جوهرافشان این امکان را دارند که به وسیله  کابل بی سیم  WIFI   شبکه سازی کنند و به شبکه های کوچک وصل شوند و خود این دستگاه دارای یک صفحه LCD  است که به وسیله آن می توانند بدون آنکه از سیستم خود استفاده کنند پرینت بگیرند .

قدرت چاپ پرینترهای جوهرافشان بالاست و می توانند تصاویر رنگی با کیفیت و با وضوح بالایی را در اختیار شما قرار دهند که همین موضوع باعث می شود تا کاربران به دلیل صرفه جویی اقتصادی و هزینه کمی که نسبت به پرینترلیزری وجود دارد از این دستگاه چاپگر استفاده کنند.

پرینترلیزری :

ماشین های اداری امروزه در شرکت ها ؛ بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و پرینتر از مهمترین آن ها است .

پرینترلیزری  نیز برای سازمان ها بسیار پرکاربرد است و در مدت زمان کمی با وضوح بسیار بالایی کار پرینتر را انجام می دهد و برای آنکه سرعت در انجام کار بالا رود می تواند از طریق شبکه سازی به چندین دستگاه وصل شود تا افراد بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.

مزیتی که پرینترلیزری دارد این است که این پرینتر دارای یک تونر است که از طول عمر بالایی برخوردار است و ظرف بزرگی دارد  که جوهر بیشتری در آن قرار می گیرد و از لحاظ اقتصادی نیز نسبت به دستگاه چاپگر جوهرافشان به صرفه تر است و همچنین طول عمر بالاتری نیز دارد اما جوهر پرینترهای جوهرافشان خیلی زودتر و سریع تر تمام می شود و نیازمند شارژ کارتریج هستند .

admin
سپتامبر 9, 2020