پروسه شارژ کارتریج لیزری چیست؟

برای توضیح پروسه شارژ کارتریج لیزری  باید گفت که ، سال ها است که چاپگرهای لیزری تولید و ارائه شده است و گاهی پیش آمده که کارتریج چاپگر تان در حال تمام شدن است؛ این مرحله ای است که شما را در دو راهی تعویض و یا شارژ کردن، قرار می دهد.

اگر به صرفه فکر کنید، شارژ کارتریج لیزری را انتخاب می کنید؛ چرا که این فرایند از قیمت مناسب تری برخوردار است.

امروزه افراد زیادی از چاپگرهای لیزری در منزل یا محل کار خود استفاده می کنند و همیشه با یک مشکل مشترک مواجه بودند: تمام شدن شارژ کارتریج لیزری!

خوشبختانه روشی سریع و ارزان برای شارژ کارتریج لیزری وجود دارد.

اگر از مصرف کنندگان پرینتر باشید، قطعا به خوبی می دانید که یکی از مشکل ترین کارهایی که باید برای آن انجام شود، شارژ کردن کارتریج است.

عملکرد پرینتر به این صورت است که به محض به پایان رسیدن شارژ کارتریج، این موضوع را با ارور و اخطار به شما یادآوری می کند و مرحله بعد از آن، بی استفاده شدن پرینتر تا زمان شارژ و یا تعویض کارتریج است.

 

تمام شدن شارژ کارتریج

 

اگر شما شارژ کارتریج لیزری را انتخاب کرده اید (این به صرفه ترین انتخاب است)، قطعا نیاز دارید تا با مراحل شارژ کردن آن آشنا شوید.

در ادامه پروسه شارژ چاپگر لیزری را به شما آموزش می دهیم؛ پس لطفا با ما همراه باشید.

 

مراحل شارژ کارتریج لیزری

کارخانه های تولیدکننده چاپگرها به دلیل قیمت بالا و سود آوری زیاد خرید کارتریج، تمایل دارند تا شما بجای شارژ کردن، آن را خریداری کنید!

اما شما راه ارزان قیمت و مناسب را انتخاب کردید: شارژ کارتریج لیزری گزینه ای است که شما به خاطر آن تا اینجای مقاله همراه ما بوده اید.

پس بدون هدر رفتن زمان به سراغ مراحل شارژ کارتریج لیزری می رویم:

 

  1. آشنایی با آناتومی کارتریج تونر

بیشتر کارتریج های پرینترهای لیزری حاوی یک فضای توخالی بزرگ به نام “قیف” است که تمام پودری که ما آن را تونر می نامیم، در آن ذخیره می شود. قیف، تونر را به اجزای دیگری منتقل می کند و در نهایت تمام آنها باعث میشوند که تونر بر روی کاغذ استفاده شود.

 

  1. مقداری تونر تهیه کنید

تونر در بطری هایی فروخته می شود که می توانید آن ها را خریداری کرده و برای پر کردن کارتریج از آن استفاده کنید. زمان خرید، حتما دقت کنید که تونر مناسب، برای پرینتر خود تهیه کنید تا از مشکلات آینده، جلوگیری کرده باشید.

 

  1. ایجاد یک حفره

با استفاده از ابزارهای مناسب، یک سوراخ داخل قیف ایجاد کنید. ابزار مناسب این کار در اصل یک لحیم است تا بدون نیاز به جدا کردن و جمع آوری قطعات و فقط از راه ذوب کردن، سوراخ مناسب را ایجاد کنید.

 

  1. جوهر های باقی مانده را خالی کنید

حتی اگر پرینتر به شما می گوید که تونر به پایان رسیده است، باز هم مقداری داخل قیف باقی مانده است؛ حتما آن را از کارتریج بیرون آورده تا با تونر جدید مخلوط نشود.

 

  1. تونر را داخل کارتریج بریزید

در نهایت با یک نوار چسب محکم، حفره را کامل بپوشانید و از بسته شدن آن اطمینان حاصل کنید.

 

 

  1. کارتریج را داخل پرینتر قرار دهید

 در پایان کارتریج را با یک حوله تمیز کرده و در پرینتر قرار دهید.

 

جمع بندی

همانطور که دیدید شارژ کارتریج لیزری یک پروسه تخصصی است و اگر با روند کار آن آشنایی نداشته باشید، خسارت های جبران ناپذیری به پرینتر شما وارد می شود؛ پس لطفا هنگام انجام عملیات، از تخصص خود مطمئن شوید!

admin
سپتامبر 15, 2020